Tato akce již proběhla. Zpět na homapege IAC

Program

Program

Moderuje Václav Nekvapil

9:50 - 10:20

E-gov, elektronizace státní správy

Kde jsme my, kde je svět a jak elektronizovat státní správu rychle (ne lehce).

Michal Bláha Michal Bláha

Zakladatel

Hlídač Státu

Michal Bláha

Michal Bláha podniká v IT oborech přes 25 let a za tu dobu založil několik českých a zahraničních start-upů (Atlas.cz, Vizrea, Feedbando a další). V posledních letech se věnuje i webům státní správy. Stojí například za službami HlidacEET.cz nebo HlidacSmluv.cz, za který byl oceněn Křišťálovou lupou za nejlepší veřejně prospěšný projekt.

10:25 - 10:55

Panelová debata: Autorská práva

  • Jakým směrem se trh vyvíjí, ubírá se digitální cestou?
  •  Potřebujeme novou evropskou legislativu v oblasti autorského práva? Dokáže nová právní úprava vyřešit stávající problémy a spory, reflektuje zájmy všech dotčených stran?
  • Jaká je budoucnost evropských subjektů v globálním prostředí? Mohou české nástroje obstát v mezinárodní konkurenci?
Adéla Faladová Adéla Faladová

Zást. vedoucího samostatného oddělení autorského práva

Ministerstvo kultury

Adéla Faladová

Adéla Faladová absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v roce 1993, v roce 2011 získala tamtéž titul JUDr. Od roku 2001 pracuje v odboru autorského práva Ministerstva kultury, od roku 2005 jako zástupce ředitele odboru (v současnosti jde o samostatné oddělení autorského práva). Pravidelně zastupuje Českou republiku v zahraničí (např. na Pracovních skupinách Rady EU nebo ve Stálém výboru pro autorské právo a práva s ním související Světové organizace duševního vlastnictví. V roce 1994 byla Úřadem průmyslového vlastnictví publikována její diplomová práce věnovaná problematice nakladatelských smluv. Od té doby vydala v různých periodikách řadu článků a statí věnovaných autorskému právu. Je externí spolupracovnicí Ústavu autorského práva, práv průmyslových a práva soutěžního Právnické fakulty Univerzity Karlovy, pravidelně přednáší v Institutu průmyslově právní výchovy Úřadu průmyslového vlastnictví a pravidelně přednáší pro různé kulturní a vzdělávací instituce.

Ondřej Kulhánek Ondřej Kulhánek

Director of theatrical & digital distribution

BONTONFILM

Ondřej Kulhánek

Mediální manager s více jak desetiletou zkušeností v oblasti contentové strategie, produkce, distribuce contentu a mediálního marketingu se zaměřením na segment kina, televize, home videa a VOD služeb. Byl jsem zodpovědný za launch první SVOD služby v České republice (VOYO). V současné době mám ve společnosti Bontonfilm na starost producentské aktivity, kino distribuci, marketing a VOD agendu, přičemž právě v oblasti VOD distribuce představujeme čelního dodavatele contentu pro lokální i mezinárodní VOD služby.

11:00 - 11:30

Coffee break

11:30 - 12:40

Panelová debata: GDPR a ePrivacy

• Jaký dopad bude mít nová legislativa na stávající obchodní modely?
• Kdo je skutečným vlastníkem osobních údajů a jakou roli mohou hrát osobní údaje v konkurenčním boji?
• Je síťový identifikátor osobní údaj?
• Jak ovlivní nová legislativa cloudové služby v globálním světě?
• Jak lze zajistit kompatibilitu stávajících systémů s GDPR?

Blok zahájí Vladan Rámiš: Jak (ne)ovlivní evropská reforma ochrany osobních údajů internetový průmysl

Následovat bude debata všech panelistů.

Zbyněk Loebl Zbyněk Loebl

Právník/specialista na právo ICT

PRK Partners

Zbyněk Loebl

Zbyněk Loebl je vedoucí oddělení práva ICT v a of counsel v PRK Partners. Zbyněk má zkušenosti z oblasti ochrany osobních údajů v Česku i v zahraničí. V Česku zastupoval řadu firem a institucí v průběhu inspekcí ÚOOÚ, dále vedl projekty v této oblasti ve Francii a Německu. Byl rovněž aktivním členem týmu pověřence (DPO) ve velké německé skupině. Zbyněk byl několik let členem rozkladové komise předsedy ÚOOÚ a také je jedním ze dvou zakladatelů a bývalý CEO společnosti Youstice - pionýrského podniku v oblasti online řešení sporů (Online Dispute Resolution neboli ODR). Jde o univerzální systém pro řešení zákaznických stížností kdekoliv na světě. Zbyněk současně působil jako právník tohoto start-upu.

Josef Prokeš Josef Prokeš

Ředitel správní sekce

Úřad pro ochranu osobních údajů

Josef Prokeš

Ochranou soukromí a osobních údajů v téměř všech oblastech zpracování dat se zabývá více než 15 let, se zvláštním zalíbením i respektem k technologiím. V současné době je ředitelem správní sekce Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Vladan Rámiš Vladan Rámiš

Ředitel právního úseku

MAFRA

Vladan Rámiš

Vladan Rámiš je právníkem mediální skupiny MAFRA a předsedou Spolku pro ochranu osobních údajů. Při své práci se zabývá zejména mediální problematikou, mj. v oblasti internetových médií, tiskového práva a televizního vysílání. Vedle toho působí v rámci SPIR a je členem arbitrážní komise Rady pro reklamu. 

12:45 - 13:45

Oběd

13:55 - 14:30

Panelová debata: Monitorování internetu: máme se bát o své soukromí?

• Potřebujeme skutečně novelu zákona o vojenském zpravodajství?
• Do jaké míry bude implementační praxe odpovídat textu novely, je v zákonu řečeno skutečně všechno?
• Kde končí kybernetická bezpečnost a začíná kybernetická obrana? A jaký je rozdíl mezi aktivní a pasivní obranou?
• Kdo definuje bezpečnostní zájmy státu v digitální éře a jak lze zlepšit transparentnost a efektivitu kontroly?
• Už jste slyšeli o projektu FENIX?

Václav Mach Václav Mach

Ředitel pro vnější vztahy v regionu střední a východní Evropy

Microsoft Corporation

Václav Mach

Václav Mach je členem představenstva ICT unie, místopředsedou výboru Spolku pro ochranu osobních údajů, členem Rady České společnosti pro systémovou integraci, členem expertní komise pro ICT při Svazu průmyslu a dopravy, komise pro veřejnou správu SPIR, členem Amcham a aktivně se podílí na činnosti dalších profesních organizací při tvorbě nové legislativy pro ICT a digitální ekonomiku. Vystudoval ČVUT a moderní management na CMC - Czech Management Centre v Čelákovicích. Profesní dráhu zahájil v oblasti telekomunikací. Působil jako marketingový manažer ve společnosti Eurotel Praha. Ve společnosti ČESKÝ TELECOM se podílel na reklamní kampani ke změně značky a implementaci nové firemní strategie po vstupu zahraničního partnera. Stál u vzniku prvního alternativního telekomunikačního operátora, společnosti Aliatel. Působil na různých manžerských postech ve společnostech Český Mobil, Oskar Mobil a Vodafone Czech Republic. Ve společnosti Microsoft zodpovídá jako ředitel pro vnější vztahy za legislativní oblast v regionu střední a východní Evropy, včetně ČR.

Štefan Šafár Štefan Šafár

Spoluzakladatel

DBaS

Štefan Šafár

Štefan se už od střední školy zabývá bezpečností. Jeho hlavní oblast zájmu v posledních letech je průnik mezi bezpečností a soukromím. Kvůli postupné erozi práv lidí v této oblasti založil spolu s Pavlem Růžičkou a Markem Seberou DBaS – iniciativu, která si klade za cíl zlepšovat jak bezpečnost, tak hlavně soukromí všech lidí v České republice v digitálním prostoru. Vedle této své dobrovolné činnosti pak také v současné době pracuje na plný úvazek v oblasti počítačové bezpečnosti.

Kamil Tichý Kamil Tichý

Zástupce ředitele

Ministerstvo obrany

Kamil Tichý

Kamil Tichý je absolventem oboru informatiky na Vojenské akademii v Brně, Fakulty letectva a protivzdušné obrany a studijního programu MBA vysoké školy CEVRO Institut v oboru Management a kybernetická bezpečnost. V rámci Ministerstva obrany zastával 15 let různé posty spojené s bezpečností informačních systémů. Několik posledních let se věnuje oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany. V současné době působí na pozici zástupce ředitele Národního centra kybernetických sil.

Zdeněk Zajíček Zdeněk Zajíček

Prezident

ICT UNIE

Zdeněk Zajíček

Zdeněk Zajíček absolvoval Právnickou fakultu UK. V letech 1996 až 1998 byl poslancem Poslanecké sněmovny. Od roku 1999 do roku 2002 byl ředitelem Magistrátu Hlavního města Prahy V letech 2006 až 2009 působil jako náměstek ministra vnitra odpovědný za veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví. Je mimo jiné autorem projektu Czech POINT. Poté působil také jako náměstek ministryně spravedlnosti a od roku 2010 do roku 2013 jako náměstek ministra financí opět s působností v oblasti ICT. Zdeněk Zajíček se podílel na vzniku Rady pro informační společnost a konkurenceschopnost, kterou následně i vedl. Nyní působí jako samostatný advokát a je rozhodcem stálého Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře.Od března 2016 je prezidentem ICT UNIE.