• Potřebujeme skutečně novelu zákona o vojenském zpravodajství?
• Do jaké míry bude implementační praxe odpovídat textu novely, je v zákonu řečeno skutečně všechno?
• Kde končí kybernetická bezpečnost a začíná kybernetická obrana? A jaký je rozdíl mezi aktivní a pasivní obranou?
• Kdo definuje bezpečnostní zájmy státu v digitální éře a jak lze zlepšit transparentnost a efektivitu kontroly?
• Už jste slyšeli o projektu FENIX?
Václav Mach je členem představenstva ICT unie, místopředsedou výboru Spolku pro ochranu osobních údajů, členem Rady České společnosti pro systémovou integraci, členem expertní komise pro ICT při Svazu průmyslu a dopravy, komise pro veřejnou správu SPIR, členem Amcham a aktivně se podílí na činnosti dalších profesních organizací při tvorbě nové legislativy pro ICT a digitální ekonomiku. Vystudoval ČVUT a moderní management na CMC - Czech Management Centre v Čelákovicích. Profesní dráhu zahájil v oblasti telekomunikací. Působil jako marketingový manažer ve společnosti Eurotel Praha. Ve společnosti ČESKÝ TELECOM se podílel na reklamní kampani ke změně značky a implementaci nové firemní strategie po vstupu zahraničního partnera. Stál u vzniku prvního alternativního telekomunikačního operátora, společnosti Aliatel. Působil na různých manžerských postech ve společnostech Český Mobil, Oskar Mobil a Vodafone Czech Republic. Ve společnosti Microsoft zodpovídá jako ředitel pro vnější vztahy za legislativní oblast v regionu střední a východní Evropy, včetně ČR.
Štefan se už od střední školy zabývá bezpečností. Jeho hlavní oblast zájmu v posledních letech je průnik mezi bezpečností a soukromím. Kvůli postupné erozi práv lidí v této oblasti založil spolu s Pavlem Růžičkou a Markem Seberou DBaS – iniciativu, která si klade za cíl zlepšovat jak bezpečnost, tak hlavně soukromí všech lidí v České republice v digitálním prostoru. Vedle této své dobrovolné činnosti pak také v současné době pracuje na plný úvazek v oblasti počítačové bezpečnosti.
Kamil Tichý je absolventem oboru informatiky na Vojenské akademii v Brně, Fakulty letectva a protivzdušné obrany a studijního programu MBA vysoké školy CEVRO Institut v oboru Management a kybernetická bezpečnost. V rámci Ministerstva obrany zastával 15 let různé posty spojené s bezpečností informačních systémů. Několik posledních let se věnuje oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany. V současné době působí na pozici zástupce ředitele Národního centra kybernetických sil.
Zdeněk Zajíček absolvoval Právnickou fakultu UK. V letech 1996 až 1998 byl poslancem Poslanecké sněmovny. Od roku 1999 do roku 2002 byl ředitelem Magistrátu Hlavního města Prahy V letech 2006 až 2009 působil jako náměstek ministra vnitra odpovědný za veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví. Je mimo jiné autorem projektu Czech POINT. Poté působil také jako náměstek ministryně spravedlnosti a od roku 2010 do roku 2013 jako náměstek ministra financí opět s působností v oblasti ICT. Zdeněk Zajíček se podílel na vzniku Rady pro informační společnost a konkurenceschopnost, kterou následně i vedl. Nyní působí jako samostatný advokát a je rozhodcem stálého Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře.Od března 2016 je prezidentem ICT UNIE.